ShowBiz

Jessie J dhe përshtypjet që i la Shqipëria – VIDEO

Këngëtarja britanike Jessie J performoi mbrëmjen e së shtunës në koncertin e organizuar me rastin e 70-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë. E ftuar në emisionin ‘Wake Up’, 26-vjeçarja dha një intervistë të gjatë ku foli për karrierën, jetën personale dhe përshtypjet që i la Shqipëria.


Kim Kardashian me ushtarët amerikanë në Abu Dhabi – FOTO

Kim Kardashian ka vizituar trupat ushtarake amerikane në aeroplanmbajtësen “San Diego USS” të vendosur në Abu Dhabi. 34 vjeçarja ka surprizuar bashkatdhetarët e saj në bordin e aeroplanmbajtëses, të cilët nxituan për të shkrepur selfie me yllin amerikan. “Mirënjohje për të gjithë atë që këta heronj bëjnë për kombin tonë”, shkroi në “Twitter” pas vizitës […]


Ferki Shala refuzoi 60mije euro se muzika është haram!

Këngëtari apo bartësi i grupit TNT Ferki Shala ka refuzuar një koncert me vlerë prej 60mije eurove vetëm e vetëm se muzika është haram. Ai ne një status ka përshkruar të gjithë ngjarjen ku edhe përkundër gjendjes së rëndë ekonomike nuk ka pranuar të këndoj. Në vazhdim ju sjellim statusin e plotë. “Sa isha udhëzuar […]


Amal, nuk e duron George-n

Duket se dashuria idilike mes George Clooney dhe Amal Alamuddin ka rënë në krizë, pasi aktorja është e zemëruar me shprehitë e aktorit të famshëm që ka në shtrat. George dhe Amal janë në martesë vetëm dy muaj, por duket se martesa e tyre ka filluar të lëkundet. Në të vërtwtë, një burim anonim ka […]


“Fisnikët” do të perfomojnë live në Ultra kafe në Tetovë

Rock grupi i njohur kosovar “Fisnikët” të martën do të perfomojnë live në Tetovë njofton menaxheri i grupit për Shqipmedia. “Fisnikët” do të këndojnë live në kafeterinë “Ultra” në Tetovë kryesisht për publikun studentor të Tetovës dhe adhuruesit e rockut në përgjithësi. Nga menaxhmenti i kafeterisë njoftojnë se gjithcka është gati për perfomansën, biletat janë […]


Çka thotë Teuta për krizat në martesë – VIDEO

Teuta Krasniqi,e cila kohëve të fundit u përfol shumë për ndarjen e saj nga këngëtari Blerim Muharremi-Blero ,kohë më parë ka pasur një emision që iu dedikohej botës femrore dhe jetesës në martesë. Një nga temat që ajo ka trajtuar… Teuta Krasniqi,e cila kohëve të fundit u përfol shumë për ndarjen e saj nga këngëtari […]


Jessey J: Shqipëria? Vura re shumë energji

Këngëtarja britanike Jessie J performoi mbrëmjen e së shtunës në koncertin e organizuar me rastin e 70-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë. E ftuar në emisionin ‘Wake Up’, 26-vjeçarja dha një intervistë të gjatë ku foli për karrierën, jetën personale dhe përshtypjet që i la Shqipëria. Madje ne emision iu ofrua te provonte kernackat e famshme […]


Jessica Alba duket seksi, “sherri” i trupit

Aktorja e mirënjohur, Jessica Alba, thotë se kurrë nuk ka kërkuar që të paraqitet në role të cilat përfshijnë skenat e seksit, transmeton gazeta Zëri. Ylli 33-vjeçe, e cila ka dy fëmijë me bashkëshortin e saj, Cash Warren, më së shumti njihet për rolin e saj si valltare erotike në filmin “Sin City” dhe për […]


Rita Ora: Proud to be a shqiptar – FOTO

Rita Ora thotë se ajo është krenare që është shqiptare, derisa ka falënderuar Jessie J për koncertin e dhënë në Tiranë. Këngëtarja me origjinë nga Kosova ka postuar një fotografi nga viti 2012 kur ajo vizitoi Tiranën dhe performoi për 100 vjetorin e pavarësisë. Sipër fotografisë, ku Rita shfaqet duke ecur krahas ish-kryeministrit Sali Berusha, […]


Rikthehet Big Mama në ‘Kënga Magjike’ (VIDEO)

‘Valentina’, keshtu quhet kenga me e re e kengetares atraktive Big Mama, e cila konkuron ne festivalin ‘Kenga Magjike 2014′. Kenga eshte prezantuar dje ndersa eshte shume e vecante qe nga titulli e deri ne menyren e interpretimit te kengetares. Kenga mban si autore dyshen e artisteve Armend Rexhepagiq e Aida Baraku, ndersa veshja e […]