Lajme


Shqiptari lë me “gisht në gojë” policinë italiane, u bën atë që s’e kishin menduar kurrë

Francesco Xhepa dhe Enert Çalloku, dy emigrantë shqiptar me banim në Itali janë arrestuar. Ata ishte denoncuar nga banorët e lagjes “Emilia all’Angelo”, pasi në banesën e tyre hynin dhe dilnin shumë persona. Pas denoncimeve të shumta policia ka nisur hetimet dhe në momentin, kur policia ka nisur aksionin 23-vjeçari per me shum detaje interesante Vazhdo leximin në linkun më …


15 vite burg për ata që do të shohin videot e ISIS online

Kush do të shikojë shpesh videot terroriste mund të marrë dënim me burg prej 15 vjetësh. Kështu kanë bërë me dije autoritetet britanike për të gjithë shtetasit atje. Shumë shpejt në Britani do të vijë ndryshimi i ligjit kur bëhet fjalë për aktivitetet online të njerëzve. Për shkak të rritjes së terrorizmit, kushdo që do të shikojë përmbajtje me aktivitete …Gruaja 43 vjeçare që ka lindur 11 fëmijë (Video)

Të bëhesh prind është një nga dëshirat më të dëshiruara për çdo çift. Pothuajse edhe kur jeni në marrëdhënie kënaqeni me kohën duke folur me partnerin tuaj, ditën kur do të keni fëmijë. Edhe nëse nuk e keni përjetuar kurrë këtë, çdoherë që flet këtë temë, ju bën të ngazëllyer. Disa çifte gjithashtu priren të flasin shumë për çështjen e …Jozefina Topalli braktis përfundimisht Parlamentin, ja cili është “profesioni” i ri i ish-deputetes

Ish-deputetja e PD Jozefina Topalli, që pas largimit nga partia duket se e shijon dhe shfrytëzon në masmimun lirinë. Larg Kuvendit, debateve nga foltorja e Parlamentit por dhe larg zhurmës së jetës rutinë në Tiranë. Topalli u la jashtë zgjedhjeve të 25 qershorit nga kreu demokrat Lulzim Basha,gjë e cila shkaktoi shumë debat. Vala e debateve dhe sulemve ndaj Bashës …
Rrëfen Sabriu: Ja si ma vrau dhëndri im (Avdyli) vajzen time Arianiten (Foto)

Vetëm 5 javë pasi ka nisur jetesën në Gjermani te bashkëshorti, Arianita Zahiti nga Vushtrria është gjetur e vrarë me thikë në apartamentin ku jetonte çifti kosovar. Vrasjen e saj e ka pranuar burri i saj Avdyl Nasufi, i cili me të kryer krimin është dorëzuar tek autoritetet gjermane. Burri 36 vjeçar dhe gruaja viktimë 27 vjeçe, të dy nga …