Lajme

Borë në fundjavë, ulje drastike e temperaturave

Ditën e nesërme, të enjten, masa të ngrohta ajrore, përkohësisht do të sjellin përmirësim të motit me kthjellime dhe rritje të temperaturave edhe mbi vlera mesatare. Nga dita e premte, një front i ftohtë nga veriu i kontinentit do të kaloj mbi rajon, ku në orët e pasdites dhe mbrëmjes do të krijoj kushte për mot më të ftohtë dhe …


Ndodh e papritura: Mustafa Nanos djemtë i bëhen myslimanë të devotshëm

Gazetari Ermir Hoxha ka komentuar debatin e Mustafa Nanos me imamin Elvis Naçi, mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Opinion’. Gazetari Hoxha thotë se nëse imami do i kishte renditur Nanos arsyet e vërteta përse kanë shmangur komentet negative për të, në krye do të qëndronte meraku që dy djemtë e tij dhe nusja e njërit prej tyre, të mos ndiheshin …


Menduan se kishte tumor në bark, por mjekët zbuluan diçka edhe më tragjike

Zahra Aboutalib, jeton në një fshat të vogël në Marok. Ajo është nëna e tre fëmijëve të adoptuar, të cilët i kanë dhënë nipër dhe mbesa e jetojnë të thjeshtë e të lumtur. Më në fund, ajo mbeti shtatzënë, kur erdhi koha të lindte, dhimbjet ishin të tmerrshme dhe mjekët thanë se duhej të kryhej prerje cezariane për ta lindur …


Gati për dimrin? Mësoni se ku do kemi borë këtë fundjavë

Pas një verë të gjatë në nxehtë dhe të thatë, vendi ynë përgatitet për një dimër me temperatura të ulta dhe rreshje intensive. Sipas parashikimeve duke filluar që nga dita e premte Shqipëria do të mbizotërohet nga një front i ftohtë që do të vijë nga veriu i kontinentit i cili do të kalojë mbi rajonin e Ballkanit. Parashikohet që …Harrojeni dimrin, moti vjen me surpriza të reja

Vranësira, por jo reshje, ndërkohë që temperaturat shënojnë rritje te lehte. Ky është parashikimi i Meteoalb për ditën e sotme, e cila do të shënojë temperatura maksimale deri në 27 gradë celcius. Parashikimi E MËRKURË: Vijon dominimi i kthjellimeve në gjithë vendin deri në mesditë kur priten vranësira të herë pas hershme në Veri dhe Qendër. Pasditja zhvendos vranësirat drejt …Një dhëndërr si Xhihani, ja si e ‘kalli’ atmosferën në dasmën e tij

Xhihani është personazhi më i dashur për publikun e serialit ‘Paramparça’. Ai është një prej aktorëve më profesional që ka kinematografia turke. Ai në jetën reale është krejt i ndryshëm në karakter. Edhe pse në një moshë jo të re, ai ka një energji rinore i cili mes miqsh asnjëherë nuk heziton ta lirojë. Në dasmën e tij,para disa viteve …


“10 arsyet pse nuk duhet të vini në Shqipëri”, vogëlushi shqiptar shkund vendin tonë

Shqipëria nuk është vendi ideal për të jetuar. Për këtë tashmë janë të vetëdijshëm edhe fëmijët, të traumatizuar nga gjithçka që ndodh në tokën tonë të çudirave dhe fatkeqësirave. Për shembull, historia e gushtit të kaluar, kur një 22-vjeçar humbi jetën pas një sherri vetëm për një karikues, është ende në mendjen e të vegjëlve. Ata shohin televizor dhe, për …